התמכרות לאלכוהול
קרדיט: קנבה

לא מעט אנשים צורכים אלכוהול מדי פעם. יחד עם זאת, מרבית האנשים אינם מכורים לאלכוהול. התמכרות לאלכוהול למעשה חוצה את הקו שבין שימוש באלכוהול בצורה מתונה או בזמנים ספציפיים לבין בעיית צריכה של אלכוהול אשר מטרתה היא להתמודד עם קשיים והיא מתבצעת בצורה לא מבוקרת ובמינונים שהולכים וגדלים. התמכרות לאלכוהול היא דבר שעלול לפגוע הן באדם והן בסובבים אותו. כשאדם מכור לאלכוהול, חשוב מאוד שהוא או בני  משפחתו יבחרו במכון גמילה מקצועי ומנוסה עבורו לשם טיפול בהתמכרות זו.

מה צריך לדעת על התמכרות לאלכוהול?


כאשר אדם שותה אלכוהול בצורה לא מתונה הן מבחינת פרקי הזמן שבהם הוא שותה והן מבחינת הכמויות שהוא שותה, הדבר פוגע בחייו ובחיים של הסובבים אותו, הרי שייתכן מאוד שהוא מכור לאלכוהול ויש צורך להעניק לו טיפול מתאים למצבו. גמילה מאלכוהול איננה דבר פשוט. בשלב הראשון האדם יידרש לנקות את גופו מאלכוהול על ידי הפסקת השתייה והדבר עלול להיות מלווה בתסמינים גופניים קשים להתמודדות. בשלב השני, יהיה צורך להבין איזה גורמים הובילו אותו להתמכרות זאת על מנת לטפל בעניין מהשורש וזאת בכדי שהוא לא ישוב להתמכרות שלו לאחר תהליך הגמילה, מכיוון שתהליך גמילה ממצב של התמכרות לאלכוהול איננה דבר פשוט, חשוב ביותר לבחור מרכז גמילה שניתן לדעת כי בו מבצעים גמילה מאלכוהול בצורה הטובה ביותר ובליווי של אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

כיצד תדעו שאתם מכורים לאלכוהול?


אם אתם שואלים את עצמכם אודות התמכרות לאלכוהול והאם אתם מכורים, חשוב מאוד שתכירו את כל הסימנים אשר מעידים על התמכרות לאלכוהול: אם האדם חש אשם או מתבייש בהרגלי השתייה שלו, אם הוא משקר לסביבה או מסתיר את הרגלי השתייה שלו, אם בני המשפחה והחברים שלו מודאגים מהרגלי השתייה שלו, אם האדם חש צורך לשתות אלכוהול כאשר הוא רוצה להרגיש טוב יותר או להירגע, אם האדם שותה באופן קבוע אלכוהול בכדי להתמודד עם הלחץ שלו ועוד. אם אתם מרגישים כי אתם מכורים לאלכוהול וזאת בהתאם לכל הסימנים העומדים על הפרק, כדאי מאוד לפנות למכון גמילה כמו מכורים לחיים המציע גמילה מאלכוהול וכן מהתמכרויות נוספות.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן