קרדיט CANVA

אם פריטים מודפסים בתלת מימד לא היו חזקים בכלל, אז הם לא היו משמשים כשיטת ייצור חלופית לאספקה וחומרים רבים. אבל האם הדפסה 3d חזקה כמו מתכות כמו פלדה ואלומיניום? בהחלט לא! עם זאת, היא שימושית למדי כשמדובר בעיצוב פריטים חדשים, הדפסתם בעלות נמוכה יותר, והפקת כמות טובה של שימוש עמיד מהפריטים. פריטי תלת מימד גם נהדרים עבור חלקים קטנים ויש להם חוזק מתיחה הגון בדרך כלל בהתחשב בגודלם ובעובי שלהם. מה שעוד יותר טוב הוא שניתן לתמרן עם חומר גלם עבור החלקים המודפסים בתלת-ממד כדי להגביר את החוזק והעמידות הכוללת שלהם. חברת AMP יודעת לעשות את שילוב החומרים הנכון ביותר כדי ליצור את החוזק והעמידות הנחוצים עבור הפריט המבוקש.

חומרים נפוצים עבור הדפסה 3d

חלקים מודפסים בתלת מימד יכולים להיות חזקים רק כמו החומר ממנו הם עשויים. עם זאת, חומרים מסוימים הם הרבה יותר חזקים ועמידים מאחרים. זו בדיוק הסיבה שהחוזק של חלקים מודפסים בתלת מימד משתנה כל כך. שלושה מהחומרים הנפוצים יותר המשמשים עבור הדפסה 3d כוללים PLA, ABS ו-PETG.

PLA הוא אולי החומר הפופולרי ביותר בשימוש בהדפסת תלת מימד. לא רק שהוא די חסכוני, אלא גם קל מאוד להשתמש בו להדפסת חלקים. לכן הוא משמש לעתים קרובות להדפסת מיכלי פלסטיק, שתלים רפואיים וחומרי אריזה. ברוב הנסיבות, PLA הוא החומר החזק ביותר בשימוש בהדפסת תלת מימד. כמו כן, חשוב לציין של-PLA יש נקודת התכה נמוכה יחסית. בחשיפה לטמפרטורות גבוהות, העמידות והחוזק של PLA ייחלשו מאוד.

ABS לא ממש חזק כמו PLA, אבל זה בכלל לא אומר שזהו חומר הדפסה תלת מימד חלש. למעשה, חומר זה מסוגל לעמוד בפני פגיעות כבדות, לעתים קרובות להתגמש ולהתכופף במקום להתנפץ לחלוטין. זה הכל הודות לחוזק המתיחה שלו. בהתחשב במבנה קל משקל אך בעמידות מרשימה, ABS הוא אחד מחומרי ההדפסה התלת מימדיים הטובים ביותר שקיימים. זו הסיבה ש-ABS משמש לייצור כמעט כל סוג של מוצר בעולם. זה חומר די פופולרי בכל הנוגע להדפסת צעצועי ילדים כמו לגו, חלקי מחשב ואפילו מקטעי צנרת.

PETG משמש בדרך כלל לפיתוח עיצובים ואובייקטים מורכבים יותר בכל הנוגע להדפסת תלת מימד. הסיבה לכך היא ש-PETG נוטה להיות הרבה יותר צפוף, עמיד ונוקשה יותר מחלק מחומרי ההדפסה התלת-ממדיים האחרים. מסיבה זו בדיוק, PETG משמש לייצור מוצרים רבים כמו מיכלי מזון ושילוט.

להתאמת חומרי ההדפסה הטובים ביותר עבור דגמי התלת מימד שלכם צרו קשר עוד היום עם חברת AMP. צלצלו אלינו > 02-5805800

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן